הבלוג השישי למנייננו
אומרים לי שצריך לכתוב רק על ספרים, כי הלוא לכך נוצר, שתכיר/י את ספריי.
אני יודעת מראש שלא אוכל לעמוד בהסתגרות. הופכת עולמות הוא בלוג דעתן, כך שתקרא/י כאן גם על מעשי גינון, שמסורה לו, הסביבה, הפיזית והחברתית, הבריאות והנתיבים אליה, השואה והדרכים ממנה אל חדוות היצירה והחיים. נעים להכיר!

חלמתי שהיו כאן בחירות על באמת


שבלילה כתבתי פוסט יותר מוצלח מהשיירים שאעלה כאן, אלא שכבר הייתי במיטה. התוצאה? לא נרדמתי עד הבוקר!

אז בואו נשחזר מה היה לנו כאן  בחירות פתאום. מלחמות מרות נפש אלה באלה. ראש ממשלה מתפטר כדי שיוכל להגיד לכולנו מה הוא באמת חושב עלינו, כאילו שלא ידענו. להסיט את תשומת הלב מהאשמות על עבירות כספיות בבית ראש הממשלה ומשאר מרעין בישין.

התחושה היא שהיה לו משעמם, אז ארגן לעצמו בפרוטות פסטיבל בחירות.

מיד כולם נחלצו לתפור מחלצאות ותחפושות שאולות מסיפורי האחים גרים – והחורף עבר בנעימים.


שלושה ימים לפני הבחירות

הודע ברבים כי הנה יש סקר והוא הפעם אחרון כי אסור לעשות תעמולת בחירת מכאן ואילך, ודאי וודאי שלא ביום הבחירות. כמעט שקט ירד על הארץ, א/נשים הכינו סלי פיקניק לבילוי בפארק לפני או אחרי ההצבעה, בתים צוחצחו לקראת אורחים, כלים הוכנו להכשרה לקראת הפסח, מזוזות רוחצו וקמעות מולאו בשום ובהשבעות והיו לאופנה אחרונה.  הארץ רגעה.

ואז, דווקא אז

כשהכל הביטו לכיוון אחר והרצים כרעו לעמדת היכון, מטים אוזן לקריאה אחת שתיים שלוש ירייה – עוד בטרם זו נשמעה פרץ הבחור ביבי ראשון ורץ רץ רץ אל המסרונים ואל הסרטונים בצעקת הבהלה: הערבים!סכנה!כמויות אדירות!מדינה לאומית יהודית!רוצו אחריי, לא תשיגו אותי. הלומים מן החוצפה, יצאו הרצים אל המסלול – ונותרו מאחור, כי גנוב גונב החוק. הביטו הנקהלים וקראו פה ושם, "הי השתגעת, זו הונאה, אסור לך לרוץ לפני שניתן האות וירוצו כולם, ויותר מכל אסור לך להעליב אזרחים שלמזלם הרע החליפו תפקיד עמך ועכשיו הם המיעוט ולא אתה. בריצה הזאת המגניבה ובקריאה הכעורה אתה רומס עולם, רומס חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.”

קראו עד שגרונם ניחר, אל בית המשפט ואל נשיא המדינה, אל האגודות לאיכות השלטון, לדמוקרטיה, לזכויות האזרח, אמרו: “בושה! חרפה וכלימה!" אמרו.

אז אמרו ודי?  לא. נראה את הבג”ץ אומר את דברו, לפני שגם חוקי יסוד נקבעים כהמלצה ותו לא.

הלו, מה אתם מחדשים היום, התנועה לאיכות השלטון?#נשיאהמדינה #ביבינתניהו #פגיעהבמיעוט #חוקיסודכבודהאדםוחירותו #דמוקרטיה #ביתהמשפט #בחירות2015 #הליכוד

0 views0 comments

Recent Posts

See All
כאן נרשמים לעדכונים, טיפים ולחישות:
 סדנא לקריאה יוצרת

Contact ליצירת קשר

קורינה הסופרת

הוצאת חודנה

ת.ד. 53007 תל אביב 6153001

hasofferettcorinnabooks@gmail.com

מכתבים הם שמחה

© כל הזכויות שמורות לקורינה הסופרת | איורים: אוקסנה גריבינה. 

    עטיפות ספרים: סטודיו דוד טרטקובר, דנה גז ותרומת קרן מ.ק. אשר

.Copyright 2002-2019 © Corinna Hasofferett Tel-Aviv, Israel All rights reserved | Art by Oksana Grivina.

Book covers: Studio David Tartakover, Dana Gez, M. C. Esher Fund Donation